Výstava Adam Tuchliński | Hassids

Foto Adam Tuchliński, 650x420, 50.60 KBFoto Adam Tuchliński


ON TZADIK‘S GRAVES / 2004
HASSIDS / 2006

ADAM TUCHLIŃSKI

Každý rok se chasidští Židé z celého světa přicházejí do Leżajska a Lelowa – malého městečka jihu Polska – aby se spolu modlili na hrobě velkého cadika Elimelecha. Tam se modlí, oslavují a tančí celou noc. Věří, že ve výročí jeho smrti, se cadikova duše vrátí do svého hrobu a vezme modlitby těchto věřících s sebou přímo k bohu. Velmi vážená je účast potomků Židů, kteří opustili Polsko v období holocaustu za 2. světové války. Adam Tuchliński fotil tyto slavnosti celkem tři roky.
 

Foto Adam Tuchliński, 650x419, 30.94 KBFoto Adam Tuchliński


Adam Tuchliński (nar. 1980) pochází z Bialystoku, bydlí ve Varšavě. Je dokumentárním fotografem a nezávislým redakčním fotografem. Spolupracuje mj. s týdeníky Newsweek Polska, Przekrój, Tygodnik Powszechny. Zajímá se především o země bývalého Sovětského svazu, dokumentoval také oranžovou revoluci na Ukrajině v roce 2004. V roce 2005 pracoval na projektu Sovětské Bělorusko. Dokument, představuje realitu každodenního života v poslední evropské diktatuře, tato výstava byla vystavena ve varšavském Paláci vědy a kultury (2006), během výstavy na veletrhu Photokina v Kolíně nad Rýnem v roce (2006) a v Evropském parlamentu ve Štrasburku (2008). Snímky z tohoto projektu se objevily také v mnoha magazínech. Tato práce však byla vykoupena pětiletým statusem nežádoucí osoby v Bělorusku, který mu další práci na tomto cyklu znemožňoval.

V srpnu roku 2007 v Galerii Obok ZPAF (Varšava) byla jeho výstava“Lidé, které jsem potkal”. Portréty představovaly zároveň známé stejně jako obyčejné lidi, se kterými se autor setkal během práce v letech 2002–2007. Nyní pracuje na cyklu dokumentujícím společensko-politické proměny na Ukrajině.

Kromě fotografické činnosti, je Adam Tuchliński zakladatelem internetového portálu – eSilos.pl, umožňující bezprostřední spolupráci fotografů s novinovými redakcemi. Je absolventem Institutu tvůrčí fotografie na Slezské univerzitě v Opavě.

Výstava, kterou připravily FotoMosty společně s Městskými kiny Uherské Hradiště a Střední školou průmyslovou a hotelovou Uherské Hradiště, obsahuje 25 černobílých fotografií ve formatu 30x45 cm a 7 barevných portrétů formátu 50x50 cm.

http://www.adamtuchlinski.com/

 

Materiály ke stažení:

Pozvánka ke stažení (.pdf, 306.23 KB)
© 2012 - FotoMosty • Realizace web studio dat