Bystřická zrcadlení


Občanské sdružení FotoMosty jsou odborným garantem fotografické soutěže Bystřická zrcadlení.

Zde si můžete prohlédnout stránky věnované soutěži Bystřická zrcadlení a prezentaci občanského sdružení Kumšt:

http://www.fotosoutez-bystricko.cz/
http://www.kumst-os.cz/
 

den s fotografii_pozvánka_2013.png, 650x634, 491.77 KB

  

 

Nesmírně si cením úsilí a vynaložené energie ze strany organizátora o. s. Kumšt, bez nějž by fotografická soutěž Bystřická zrcadlení nemohla vzniknout. Vytváření a udržování podmínek pro „nekomerční“ či regionální kulturní aktivity je v současné době převládajícího spěchu a smývání individuality nedocenitelné. Je tedy třeba vzdát dík nejen organizátorům, ale také partnerům a uvědomělým podporovatelům soutěže v čele s městem Bystřice nad Pernštejnem.

Je skvělé, že již průběh prvního ročníku soutěže přináší hodnotné výstupy. Přehled průběhu soutěže je možné sledovat na internetové prezentaci www.fotosoutez-bystricko.cz, kde je také k nahlédnutí kompletní archiv všech soutěžních příspěvků. Tak zde vedle samotné soutěže vzniká i další významný fenomén – vizuální kronika regionu. Soubory fotografií dokumentující kulturní akce a významné události, samotné město a krajinu, kronika autorsky pojatých fotografických obrazů, jejíž význam zhodnotí samozřejmě především přibývající čas...

Před několika dny se mi do rukou dostal nejnovější výstup soutěže - nástěnný kalendář, který nabízí v mozaice jednotlivých listů průřez tím nejlepším, co se v kolech soutěže objevilo. Tomuto počinu jsem nesmírně rád, neboť se v posledních letech stále častěji opomíná, že fotografie jako dílo umění je artefakt tištěný či vyzvětšovaný na papírové podložce a teprve tak dochází svému půvabu a kouzlu. Kalendář, na jehož grafickém zpracování se zasloužil i skvělý grafik Michal Stránský, je reprezentativní vizitkou nejen pro soutěžící, jejichž fotografie byly pro kalendář vybrány, ale především pro samotné město Bystřice nad Pernštejnem jako důkaz pochopení a spoluutváření prostoru lidských a kulturních hodnot.

Samotnou soutěž Bystřická zrcadlení vnímám jako otevřenou výzvu potvrzující smysl a zhodnocující smysl krásné, ale náročné záliby fotografování, ale především jako platformu dávající lidem se společným koníčkem či podobným smýšlením prostor pro komunikaci a setkávání nejenom nad fotografiemi. Osobně se těším na setkání při výstavě vítězných fotografií.

Marek Malůšek.

 

Pozvánka na vyhodnocení soutěže a slavnostní večer 2012., 650x633, 535.19 KBPozvánka na vyhodnocení soutěže a slavnostní večer 2012.
© 2012 - FotoMosty • Realizace web studio dat