Letní filmové školy ve fotografiích

Devatenáct ročníků Letních filmových škol v Uherském Hradišti.

2. 7. - 28. 8. 2015
Kavárna a předsálí kina Kotva, Kino Kotva, Lidická 2110, České Budějovice

Repríza výstavy premiérově uvedené na Letní filmové škole v Uherském Hradišti v roce 2014. Vernisáž za přítomnosti kurátora projektu Marka Malůška a některých vystavujících fotografů se uskuteční 2. 7. 2015 v 18 hodin v kině Kotva v Českých Budějovicích.
       

Plakát_čb.jpg, 650x460, 84.30 KB


Výstava představí výběr portrétů a dokumentárních fotografií, které vytvořili v letech 1994 až 2013 fotografové Letních filmových škol. Připomene jedinečnou atmosféru festivalu i výjimečná setkání s hosty jednotlivých ročníků. Na snímcích se objeví tváře filmových tvůrců, osobností světa filmu, divadla, umění a hudby, ale i průkopníků a organizátorů Letní filmové školy. V chronologickém sledu jednotlivých let nabídne výstava ve svém sociologickém rozměru možnost pozorovat proměny prostředí, společnosti, nebo posoudit, jak vypadal návštěvník LFŠ před dvaceti lety a jaký je dnes.

A kdo jsou fotografové Letní filmové školy? Jsou to fotografové či dokumentaristé, kteří se cíleně zabývali fotografováním dění a programu. To probíhalo v počátečních letech zcela neorganizovaně a vycházelo z vlastní iniciativy a zájmu fotografů. Později se fotografové stali nedílnou součástí organizačního štábu, kde dodnes úzce spolupracují s Press centrem či Filmovými listy. Na výstavě budou zastoupeny např. práce filmového publicisty, kritika a fotografa Miloše Fikejze nebo hradišťského fotografa a absolventa Institutu výtvarné fotografie Aleše Dudy z prvních let Letní filmové školy v Uherském Hradišti. Představeny budou také fotografie Karla Cudlína, Jindřicha Štreita a dalších významných autorů české fotografie.
 

Pozvánka ve formátu PDF (.pdf, 389.61 KB)
Plakát A3 ve formátu PDF (.pdf, 624.43 KB)
© 2012 - FotoMosty • Realizace web studio dat