Workshop v rámci odborného programu 40. LFŠ | 27. – 29. července 2014


Fotografický workshop Karla Cudlína a Marka Malůška
v rámci odborného programu 40. Letní filmové školy v Uherském Hradišti.

Zapálení fotografové a dokumentaristé mají jedinečnou příležitost zúčastnit se od neděle 27. 7. do úterý 29. 7. 2014 workshopu a vyzkoušet si ve spolupráci s fotografy Karlem Cudlínem a Markem Malůškem fotografování v prostředí Letní filmové školy. Čtvrtý ročník workshopu je zaměřen především na práci s tradičním černobílým materiálem. Účastníci si ve fotografické laboratoři zhotoví z vlastního negativu své černobílé zvětšeniny. Čas bude ale i na hodnocení portfolií a diskuzi. Workshop je především příležitostí pro setkání s odborníky a osobnostmi české fotografické scény. Účastníci společně navštíví zahájení fotografických výstav, kde budou své práce prezentovat např. Jindřich Štreit, Bohdan Holomíček a mnoho dalších.

Workshop, který je součástí bohatého doprovodného programu Letní filmové školy, je vhodný jak pro začátečníky v oblasti fotografie, tak i pro zapálené fotografy, kteří běžně pracují především s digitální technikou.

Informace na stránkách LFŠ.
 

IMG_7029_resize.JPG, 650x433, 108.76 KB


Program workshopu:

Neděle 27. července 2014 – setkání u společného oběda, seznámení účastníků s programem workshopu, základní seznámení s používáním klasické analogové techniky a přidělení filmových materiálů, odpolední fotografováni v prostředí Letní filmové školy s lektory workshopu, setkání na vernisáži výstavy Karla Cudlína.

Pondělí 28. července 2014 – dopolední fotografování, po obědě základní seznámení se zpracováním negativního materiálu, vyvolání filmů a práce s negativem, konzultace fotografií účastníků workshopu, ukázky fotografické tvorby lektorů workshopu, setkání s hosty, setkání na vernisáži výstavy Marka Malůška.

Úterý 29. července 2014 – dopolední setkání ve fotokomoře, seznámení s pozitivním procesem a zásadami práce ve fotografické laboratoři, zhotovení zvětšenin nejlepších fotografií, společný oběd, zhodnocení prací účastníků, zakončení workshopu.
 

Fotografická dílna v rámci LFŠ v Uherském Hradišti, spolupráce s Karlem Cudlínem | © Martina Gogolová, 650x433, 136.37 KBFotografická dílna v rámci LFŠ v Uherském Hradišti, spolupráce s Karlem Cudlínem | © Martina Gogolová

  
Lektoři workshopu:

Karel Cudlín (1960). Fotograf, zabývající se dokumentární fotografií. Do povědomí veřejnosti se dostal především jako jeden z osobních fotografů prezidenta Václava Havla. Byl šestnáctkrát oceněn ve fotografické soutěži Czech Press Photo. Absolvent pražské FAMU, katedry umělecké fotografie. Po roce 1989 se zabýval otázkou utečenců, fotografoval Valdickou věznici, odchod sovětských vojáků z Československa. Společně s fotografem Vojtou Dukátem fotografoval na Ukrajině. Od roku 1996 sleduje běžný život na pozadí dlouhodobého politického konfliktu v Izraeli. V současné době je Karel Cudlín na volné noze, dlouhodobě spolupracuje s Respektem a Revolver Revue.

Marek Malůšek (1975). Fotograf, pedagog a kurátor fotografie. Garant oboru Užitá fotografie a média na Střední škole uměleckoprůmyslové v Ústí nad Orlicí, externí pedagog Institutu tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě a vyučující Výtvarného oboru Základní umělecké školy Uherské Hradiště, oboru fotografie. Je iniciátorem, kurátorem a spoluorganizátorem řady fotografických výstav a soutěží. Organizuje fotografické dílny a projekty zaměřené především na práci s mládeží.
 

© 2012 - FotoMosty • Realizace web studio dat