Poslední klauzury

Poslední klauzury a další práce studentů Střední školy uměleckoprůmyslové Ústí nad Orlicí oboru Užitá fotografie a média ze třídy Marka Malůška.

Kavárna a projekční sál kina Hvězda
1. - 22. dubna 2014

Zahájení výstavy úterý 1. dubna 2014 v 17.30 hodin.
Kino Hvězda Uherské Hradiště | Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště.

pozvanka.jpg, 650x650, 131.89 KB


Vystavující: Kristýna Bartošová, Lucie Doubravová, Nikola Forštová, Tomáš Heřmánek, Gabriela Stránská.

Poslední středoškolské klauzury, blížící se konec jedné životní kapitoly, ale i další krok ke ztrátě bezstarostnosti studentských let. V brzké době opustí pomyslné brány Střední školy uměleckoprůmyslové Ústí nad Orlicí dalších devět absolventů maturitního uměleckého oboru Užitá fotografie a média. Před nimi je nesnadný úkol - složení maturitní zkoušky, ale především rozhodnutí o dalším směřování cesty svého života. Z kamarádů a spolužáků se zanedlouho stanou konkurenti. Budou usilovat o úspěšné zvládnutí přijímacích zkoušek ke studiu na vysokých školách, kde budou pokračovat ve svém vzdělávání a přípravách na budoucí profesní kariéru, ale i v rozvíjení svého talentu a nadání.
 

Foto © Lucie Doubravová | Ze souboru Autoportréty, 650x433, 131.49 KBFoto © Lucie Doubravová | Ze souboru Autoportréty


Uspět dnes jistě není snadné v žádné profesní oblasti. O fotografii, do které v posledních letech tolik proniká amatérství a diletantský přístup neškolených rádoby fotografů, to platí dvojnásob. Je třeba být skutečným profesionálem. Odborníkem, který má vedle své profese přesahy do dalších oblastí, který vnímá a ctí kulturní a historické souvislosti a je si vědom svého společenského poslání. Odborníkem, který v dnešní „multimediální“ době charakteristické záplavou obrazů bude vytvářet hodnotné dílo a podporovat kvalitní vizuální komunikaci. 
 

Foto © Tomáš Heřmánek | Ze souboru Intr, 650x435, 75.33 KBFoto © Tomáš Heřmánek | Ze souboru Intr

 
Je zřejmé, že výstava „Poslední klauzury“ je pro studenty čtvrtého závěrečného ročníku vrcholným momentem studia, který předznamenává nadcházející významné události. Můžeme jim tedy jen přát, aby s trochou štěstí vykročili správným směrem, byli na další cestě životem úspěšní a zvolená profese je naplňovala. Zároveň můžeme blahopřát třem z nich, kteří již úspěšně složili přijímací zkoušky a byli přijati ke studiu do Ateliéru reklamní fotografie FMK UTB ve Zlíně.
Marek Malůšek.
  

© 2012 - FotoMosty • Realizace web studio dat