Evžen Sobek - Life in Blue

9. listopadu - 5. prosince 2012

Pozvánka_Sobek_mail.png, 650x650, 465.96 KB


Vernisáž výstavy za účasti autora proběhne 9. listopadu 2012 v 17.00 hodin. Výstavu uvede Jiří Pátek - kurátor sbírky fotografie a nových médií Moravské galerie v Brně. Výstava je přístupná denně v čase programů kina Hvězda. 
 


Evžen Sobek (narozen 1967 v Brně) vystudoval strojní fakultu VUT v Brně a Institut tvůrčí fotografie na Slezské univerzitě v Opavě. Působí jako volný fotograf a pedagog, přidružený člen francouzské agentury Picturetank.  Založil Fotoškolu Brno, vede kurzy a dílny zaměřené na dokumentární fotografii a fotografii krajiny v Brně i na dalších univerzitách či v galeriích v České republice. Ve své autoské tvorbě se zaměřuje zejména na dokumentární fotografii a fotografii krajiny. Je zastoupen ve veřejných i soukromých sbírkách v Evropě, USA, Izraeli a Japonsku. Vystavuje na autorských i skupinových výstavách v České republice i v zahraničí.

Jeho fotografie získaly mezinárodní ocenění – hlavní cenu MiO Photo Award v Japonsku,  ocenění v M.I.L.K. Competiton v USA, 2. místo Talentinum v České republice a čestné uznání v LensCulture Award 2010 ve Francii.

Získal stipedium Credit Suisse Masterclass for Photojournalists from Central and Eastern Europe, účastnil se uměleckých pobytů Internationales Haus der Autoren Graz, Cultural City Network v rakouském Grazu a Stiftung kunst:raum sylt quelle v Německu.

Vydal několik publikací: 2004 - Ecce Homo (úvodní slovo Vladimír Birgus), Brno – Leica Gallery Prague, 2008 – Life in Blue – limitovaná edice katalogu (úvod Jiří Siostrzonek), Brno, 2011 – Life in Blue, Kehrer Verlag, Heidelberg (úvodní slovo Jiří Pátek a Jiří Siostrzonek).

© 2012 - FotoMosty • Realizace web studio dat